Δευτέρα, 30 Μαΐου 2011

Αποτελέσματα Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών - Τελευταία αγωνιστική



ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ


Ακόμα λίγο πρέπει να περιμένει ο Σπόρτιγκ που επικράτησε του Παγκρατίου (32-46) για να μάθει αν θα είναι και την επόμενη περίοδο στην Α2. Η ομάδα των Πατησίων θα παραμείνει στην κατηγορία μόνο εάν ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου κερδίσει στο μπαράζ την ομάδα των Τιτάνων Δρ. (5/6 στον Βόλο).  
Ο Άρης Χολαργού επικράτησε της Νίκης Λευκάδας (58-64) στο ντέρμπι για την κατάληψη της 3ης θέσης που υπό προυποθέσεις οδηγεί στην Α1 (θα παίξει με αντίπαλο το Ρύσιο στις 5/6 στον Βόλο).
Η πρωταθλήτρια ομάδα του Αστέρα Εξ. δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Τερψιθέα (69-58) και έκλεισε την χρονιά πανηγυρίζοντας με τους οπαδούς της την άνοδο στην Α1.
Εύκολες νίκες για τον Κρόνο (64-51 την Παιανία) που προετοιμάζεται για τον αγώνα μπαράζ ο οποίος μπορεί να του δώσει το εισιτήριο για την Α1 με αντίπαλο τους Τιτάνες Δράμας αλλά και για τη ΑΕ Νέας Κηφισιάς (58-30 το Αρκάδι).


ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 64-51
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32-46
ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 58-64
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 58-30
ΑΟ ΑΣΤ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛ. 69-58
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ - Ε.Α. ΠΑΡΑΛΙΑΣ 20-0 (ά.α.)



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (τελική)

1. Αστέρας Εξ. 43
2. Κρόνος Αγ. Δημ. 41 
3. Αρης Χολ. 39
4. Νίκη Λευκ. 37 
5. Ν. Κηφισιά 34 
6. Τερψιθέα Γλ. 34
7. Παιανία 32 
8. Σπόρτιγκ 31 
9. ΒΑΟΛ 31 
10. Παγκράτι 28 
11. Ε.Α. Παραλίας 24 
12. Αρκάδι Ρεθ.    22   



ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Το αήττητο σερί συνεχίστηκε για την πρωταθλήτρια ομάδα του Απ. Καλαμαριάς επικρατώντας της Αναγέννησης Ν. Ρυσίου (48-49). Η ομάδα της Αναγέννησης θα παίξει μπαράζ στις 5/6 στον Βόλο με τον Άρη Χολαργού.
Οι Τιτάνες Δρ. είχαν ρεπό (ο Αρίων Πτολ. δεν κατεβαίνει) και έτσι κατέκτησαν την δεύτερη θέση που οδηγεί στο μπαράζ για την Α1 με τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου στις 5/6 και αυτός ο αγώνας στον Βόλο.



ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΦ 41-62
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 62-47
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΜΕΝΤ 35-51
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 48-49
ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 49-64
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 0-20 (ά.α.)



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (τελική)

1. Απόλλων Καλ. 44
2. Τιτάνες Δράμας 41 
3. Αναγ. Ν.Ρυσίου 39
4. Παναθλητικός 39 
5. ΜΕΝΤ 36 
6. ΑΟ Σερρών 32 
7. Πυλαία 32 
8. Ολυμπιάδα Λάρ. 30 
9. Λασσάνης 28 
10. Ασπίδα Ξ. 27 
11. Ολύμπια Λάρ. 25

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου