Τρίτη 7 Ιουλίου 2009

Ήττα για την Εθνική Νεανίδων

Στην 4η θέση έπεσε μετά την ήττα της (66-54) από το Ισραήλ η Εθνική Νεανίδων. Ξεκίνησε τον αγώνα καλά και στο τέλος του πρώτου 10λεπτου ήταν μπροστά στο σκορ (20-21). Αλλά το Ισραήλ με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο 10λεπτο (επιμέρους σκορ 21-6) έκλεισε το ημίχρονο με 41-27. Στην επανάληψη η Εθνική μας "κυνήγαγε" συνέχεια το σκορ αλλά κατάφερε να κατεβάσει την διαφορά μέχρι τους 10 πόντους (45-35, 3'20'' πριν το τέλος του τρίτου 10λέπτου.
Για την Εθνική πρώτη σκόρερ ήταν η Νικολοπούλου (22π) και απο το Ισραήλ η Ben Barak (16π).

ΙΣΡΑΗΛ-ΕΛΛΑΔΑ: 66-54 (41-27)
20-21, 41-27, 54-40, 66-54

ΙΣΡΑΗΛ: Gutt 6, Cohen 14, Bahir, Shecht 13(2), Gutin 14, Gabay, Ben Barak 16(2), Yaary, Levy 3, Katz, Weitz, Shafir.
EΛΛΑΔΑ: Πάνου 2, Νικολοπούλου 22(2), Κελεπούρη, Βουλγαράκη 2, Γκρίτζα 2, Τράντα 5(1), Κυριάκου, Καραβαλή, Χρονοπούλου 4, Καβάσιλα 10, Γιαμπάνη 4, Τσουκαλά 3.

Αύριο η Εθνική θα παίξει με τη Δανία στις 18:00.