Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2011

Πρώτη νίκη για τον Απ. Καλαμαριάς

Την πρώτη του νίκη πέτυχε η ομάδα του Απ. Καλαμαριάς στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Στο παιγνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής επικράτησε του Άρη με 64-56.

Η Vera Bustos
Η ομάδα του Γαρέφη είχε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με σκόρερ την Bustos, Wilson, Ψυχογιού και εκμεταλλευόμενος την κυριαρχία στα ριμπάουντ αλλά και την αστοχία των παικτριών του Άρη κράτησε την πρωτοπορία. Μοναδικό σημείο που αντέδρασε ο Άρης ήταν στο δεύτερο δεκάλεπτο (11-15) κλείνοντας το ημίχρονο με 31-27. Από κει και πέρα η Καλαμαριά ξαναπήρε ένα σκορ ασφαλείας (51-41 3ο δεκάλεπτο) το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του παιγνιδιού.

Πρώτες σκόρερ για τις νικήτριες οι: Bustos 18(3), Wilson 17 (12 reb.) και Ψυχογιού 14(2). Από τον Άρη πρώτες σκόρερ οι: Χατζάκου 22(4) και Σταυρίδου 13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ: 64-56
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης - Λόρτος
Δεκάλεπτα: 20-12, 31-27, 51-41, 64-56
ΑΠ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γαρέφης): Bustos 18(3), Καζαντζή Β. 1, Κωστάρα 5, Καλαντίδου, Νικολαϊδου 4, Βασιλειάδου, Ψυχογιού 14(2), Ταμουτσέλη 5, Wilson 17.
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Κωτούλης): Χατζάκου 22(4), Σταυρίδου 13, Κατωπόδη 9, Φλέγγα 4, Τράντα, Μούλη 7, Σκιαδοπούλου 1.